'Altın Kızlar' operasyonu

11 Mart 2013, Pazartesi
BURDUR Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla Antalya, İstanbul, Sakarya ve Çankırı'da eş zamanlı düzenlenen 'Altın Kızlar' adlı operasyonda, sahte altın bozdurarak kuyumcuları dolandırdığı iddia edilen 13'ü kadın, 26 kişi gözaltına alındı.


Burdur'da, 14 ayar altın süsü verilmiş ziynet eşyalarını kuyumcularda bozdurarak dolandırıcılık yapıldığı ihbarı üzerine Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Ali Nevzat Açıkgöz'ün talimatıyla teknik ve fiziki takip başlatıldı. 2 Kasım 2012'de başlayan takip sonucu 26 şüphelinin izi sürüldü. 11 Mart 2013'e kadar süren takip sonucu şüphelilerin Burdur, Denizli, Isparta, Afyonkarahisar, Kütahya, Eskişehir, Aydın, Düzce, Sakarya, Antalya, Ankara merkez ile bu illere bağlı ilçelerde 24 kuyumcuyu 14 ayar altın süsü verilmiş bileklik bozdurarak dolandırdığı belirlendi.

Delillerin toplanmasının ardından Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Ali Nevzat Açıkgöz'ün talimatıyla bugün saat 06.00 sıralarında İstanbul, Antalya, Sakarya ve Çankırı'da 'Altın Kızlar' adı verilen eş zamanlı operasyonla 13'ü kadın 26 kişi gözaltına alındı. Burdur İl Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen şüphelilerin sorgusu sürüyor. Olayla ilgili 14 mağdurun ifadesine başvuran cumhuriyet savcısının, diğer mağdurların da ifadesini alacağı bildirildi.
HaberSabah.Com
Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir. Telif ve içerikler livebbg.net hakkına konu olan eserlerin, yazıların veya içeriğin yasal olmayan içerik barındırmaz ve bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının ihlal edildiğini düşünen hak sahipleri veya bayan iç giyim meslek birlikleri İletişim adresinden 7/24 ulaşabilir. Buraya ulaşan talep ve şikayetler 7 iş günü içinde incelenecek, hak ihlali söz konusu olan benzeri içerikler ise en kısa sürede sitemizden kaldırılacaktır. Sitede yayınlanan köşe yazılarından yazarları sorumludur. Site yönetimine ulaşmadan yapılan hukuki işlemlerden site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bu siteye giren her kullanıcı bu duyurudan haberdar olmuş sayılır. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. habersabah.com harici linklerin sorumluluğunu almaz. Haberlerin telifi,kaynaklarına aittir.